Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

"W XX wieku powstały trzy niezwykłe wynalazki: kubizm, blues i polska wódka" - Pablo Picasso

Aktualności

 

W sobotę 24 czerwca br. Szefowie Misji Dyplomatycznych odwiedzili Skansen w Maurzycach, w ramach wizyty zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Łodzi i Łowiczu. Wspólnie z Ambasadorami skansen zwiedzali Starosta Łowicki Pan Krzysztof Figat, Burmistrz Miasta Łowicza Pan Krzysztof Jan Kaliński, przedstawiciele Protokołu Dyplomatycznego MSZ oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Polska Wódka: Prezes Andrzej Szumowski, Dyrektor Elżbieta Kwiecińska-Prysłopska i Dorota Antochów.

Czytaj więcej...

Już po raz 11. rusza kampania społeczna „Pływam bez promili”, która propaguje zasady bezpiecznego korzystania z wypoczynku nad wodą i przestrzega przed łączeniem żywiołu, jakim jest woda, i alkoholu. Jak wskazują statystyki w 2016 roku utonęły 504 osoby. Szukając przyczyn, organizatorzy kampanii przeprowadzili wśród Polaków badania na temat świadomości bezpiecznego odpoczynku nad wodą.

Czytaj więcej...

Z roku na rok, Polacy wiedzą o swoim narodowym trunku coraz więcej. Jednak edukacja jest wciąż potrzebna. Świadczą o tym wyniki badań przeprowadzonych jesienią 2016 przez SW Research na zlecenie Stowarzyszenia Polska Wódka. To patron pierwszego na świecie Muzeum Polskiej Wódki, które powstaje na warszawskiej Pradze. W ramach działań na rzecz wyższej kultury picia, już po raz trzeci, odbędzie się Polish Vodka Tour, czyli cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych. Spotkania w 4 miastach: Lublinie, Warszawie, Katowicach i Bydgoszczy poprowadzą: ambasador polskich wódek, Maciej Starosolski oraz znany polsko-francuski kucharz, Pascal Brodnicki. Akcja rusza już 15 maja. W spotkaniach mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, które zgłoszą się za pośrednictwem strony www.polishvodkatour.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Czytaj więcej...

Choć sukcesywnie rośnie wiedza Polaków na temat naszego narodowego trunku, nadal potrzebna jest edukacja - wynika z badań[1] przeprowadzonych przez instytut SW Research w listopadzie 2016 roku na zlecenie Stowarzyszenie Polska Wódka, patrona powstającego w Warszawie Muzeum Polskiej Wódki. Tak, jak w procesie wytwarzania Polskiej Wódki, tak i w działaniach edukacyjnych, ważne są poszczególne etapy, a każdy element ma znaczenie.

Czytaj więcej...

Utonięcia nad wodą to w Polsce wciąż zjawisko powszechne. Toną dorośli i dzieci, nad morzem i w gliniankach. To wynik braku umiejętności pływackich, lekceważenia zakazów a przede wszystkim SPOŻYWANIA ALKOHOLU. W niechlubnych statystykach to blisko 70% wszystkich przypadków tonięć i utonięć. Według Komendy Głównej Policji w 2015 roku utonęło 571 osób. W tym już 87. W związku z wciąż wysoką liczbą utonięć po alkoholu, wystartowała jubileuszowa, jubileuszowa, 10. edycja kampanii społecznej „Pływam bez promili”.

Czytaj więcej...