Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2017    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

"W XX wieku powstały trzy niezwykłe wynalazki: kubizm, blues i polska wódka" - Pablo Picasso

Produkty Benedyktyńskie to kolekcja wysokiej jakości artykułów spożywczych, piw, nalewek, wódek oraz rosnąca oferta kosmetyków i wyciągów leczniczych, specjalnie wyselekcjonowana przez Mnichów z Opactwa w Tyńcu.

 Zakon Benedyktynów z Tyńca przez wieki kolekcjonował nie tylko księgi ale również przepisy kulinarne i lecznicze. W pobliżu infirmerii znajdował się ogród ziołowy, który służył do uprawy podawanych chorym i słabym roślin leczniczych, przykładowo: rozmarynu, szałwii, ruty, mięty, kminku czy kopru. Klasztorni medycy przygotowywali z nich wywary do picia, maści do smarowania lub okładów.

Dziś w oparciu o wielowiekowe tradycje i doświadczenie oraz we współpracy ze sprawdzonymi dostawcami powstają produkty, którymi pragniemy się dzielić z każdym, kto ceni wysoką jakość i tradycyjny smak.

Opactwo w Tyńcu, ufundowane przez Kazimierza I Odnowiciela w 1044 r., jest najstarszym z istniejących dziś klasztorów w Polsce.

Dzisiaj, podobnie jak przed wiekami, Benedyktyni szukają w Tyńcu Boga przez modlitwę, medytację oraz pracę, która obejmuje zarówno utrzymanie klasztoru, odbudowę obiektu, jak i troskę o szerzenie kultury  monastycznej. Dlatego właśnie w Tyńcu prowadzone jest specjalistyczne wydawnictwo. Opactwo oferuje także rekolekcje, warsztaty oraz dni skupienia w Domu Gości. Chętnie także przyjmuje turystów odwiedzających Klasztor.